Home Saopštenje: "Pregovori izmedju Odbora direktora LUKE KOTOR i Ministarstva finansija uspješno okončani"

Saopštenje: "Pregovori izmedju Odbora direktora LUKE KOTOR i Ministarstva finansija uspješno okončani"

El. pošta Štampa PDF


Odbor direktora "LUKA KOTOR" AD Kotor, je od imenovanja u aprilu mjesecu 2021.g. postavio sebi  kao najvažniji i najprioritetniji zadatak pregovore sa nadležnim ministarstvima u Vladi CG, a vezan za ogromna finansijska opterećenja koje našem Društvu stvaraju dvije fiksne koncesione naknade (za prvenstvenu koncesiju i za pilotažu).
Ove naknade ukupno iznose 500.000 eura na godišnjem nivou i koje bez posledica po opstanak Društva, jednostavno ne mogu biti izmirene. Sa tim u vezi vodili smo intezivne pregovore sa resornim Ministartvom kapitalnih investicija, kao i sa Ministarstvom finansija i socijalnog staranja. Naš Zahtjev je bio oslobadjanje navedenih naknada za period trajanja zabrane uplovljanja plovila u našu luku, kao i jedan period prolongiranja njihovog plaćanja, kako bi se stvorili preduslovi za finansijsku konsolidaciju "Luke Kotor" A.D., koja je prijeko potrebna usled štete u poslovanju koju smo pretrpjeli u 2020 godini, ali i u ovoj 2021. Podsjećanja radi, u luku Kotor je tokom 2020. godine uplovilo  7 brodova, a ove godine imamo oko 30-tak uplovljavanja. Ako se zna da su pomenuti Ugovori i odredjivanja fiksnih koncesionih naknada radjeni na pretpostaci uplovljavanja od blizu 500 brodova, jasno smo kao argumentaciju naveli da su isti jednostavno neodrživi i da su se okolnosti drastično promijenile te da iste treba izmijeniti i korigovati.

Danas, nakon višemjesečnih pregovora, možemo reći da smo uspjeli, jer je "Luka Kotor"A.D. Kotor dobila dopis Ministarstva finansija i socijalnog staranja upućen Ministarstvu kapitalnih investicija kojim nas oslobadjaju plaćanja obje fiksne koncesione naknade za period trajanja zabrane uplovljanja plovila u našu luku, kao i da se odloži plaćanje obaveza za 2021.godinu, uz obavezu izrade Aneksa oba Ugovora u skladu sa novonastalim okolnostima.
Ovakav stav Ministarstva finansija i socijalnog staranja mnogo znači našem Društvu i pozdravljamo ovakvu njihovu Odluku kojom su rezultirali naši visemjesečni pregovori- ističe se na kraju saopštenja predsjednice Odbora direktora Ljiljane Popović Moškov 

Vrijeme Kotor

Click za prognozu vremena

Kalendar

Last month October 2021 Next month
S M T W T F S
week 39 1 2
week 40 3 4 5 6 7 8 9
week 41 10 11 12 13 14 15 16
week 42 17 18 19 20 21 22 23
week 43 24 25 26 27 28 29 30
week 44 31

Clia

ISAQ sertifikat

         


Weather report & tide table

ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015

 

Politika kvaliteta

Čistija proizvodnja

Zaštita životne sredine

Global Code of Ethics

Mini galerija

images/resized/images/stories/demo//sam-8_75_57.jpgimages/resized/images/stories/demo//sam-9_75_57.jpgimages/resized/images/stories/demo//sam-10_75_57.jpgimages/resized/images/stories/demo//sam-11_75_57.jpgimages/resized/images/stories/demo//sam-12_75_57.jpgimages/resized/images/stories/demo//sam-13_75_57.jpg